بـرتـری هـای خـارج شـهـرک

در فاصله کمتر از ۱۰ کیلومتری شهرک

ساحل زیبای چمخاله

chamkhale
ساحل زیبای چمخاله

این منطقه از لحاظ ساحلی دارای یکی از بهترین سواحل ماسه ای ایران میباشد.ساحل ماسه ای چمخاله تقریبا ۱۷ کیلومتر نوار ساحلی ماسه ای داردکه عموم مردم میتوانند از آن استفاده کنند.


تالاب بین المللی امیر کلایه

1
تالاب بین المللی امیر کلایه
2
تالاب بین المللی امیر کلایه

این تالاب محافظت شده، به وسعت بیش از هزار و دویست هکتار،در ۳۶ کیلومتری شمال شرق لاهیجان و در کنار دریای خزر واقع شده‌است و زیست‌گاه انواع پرندگان، خرندگان، ماهیان و دوزیستان محسوب می‌شود.

در فاصله ۱۰ تا ۲۰ کیلومتری شهرک

پل خشتی لنگرود

پل خشتی لنگرود

امروزه، از پل خشتی لنگرود که از آجر و ساروج ساخته شده است، بعنوان معروف‌ترین بنای تاریخی و نماد شهر لنگرود یاد می شود. این پل تاریخی بر روی رودخانه لنگرود ساخته شده است. این رودخانه از یکی از آبراه‌های سفیدرود سرازیر می شود و از مرکز شهر لنگرود عبور میکند و دو منطقه لنگرود به نام های «فشکالی محله» و «راه پشته» را به یکدیگر متصل می نماید.در گویش گیلکی لنگرودی، به آن خَشته پٌل و خَشته پورد می گویند.


لیلا کوه لنگرود

لیلا کوه لنگرود
لیلا کوه لنگرود

روستایی از توابع مرکزی شهرستان لنگرود در استان گیلان ایران است. همچنین لیلا کوه یا به گفته اهالی محلی “لیله کوه” یک منطقه توریستی و گردشگری زیباست که دامنه‌های این کوه امروزه تبدیل به قطب قهوه‌خانه‌ای گیلان شده است.

در فاصله ۲۰ تا ۳۰ کیلومتری شهرک

بام سبز لاهیجان

بام سبز لاهیجان

بام سبز محلی تفریحی در شهر لاهیجان در استان گیلان ایران است. این فضای مسطح در مسیر بالای شیطان‌کوه وجود دارد و به بام سبز لاهیجان مشهور است. این محوطه سبز به وسیله گذرگاهی به قسمت جنوبی پای کوه منتهی می‌شود. از بام سبز حدود هزار پله سیمانی تا پای کوه تعبیه شده که یکی از مسیرهای منتهی به بام سبز است.در کنار بام سبز طرح تله‌کابین بام سبز لاهیجان به عنوان نخستین تله‌کابین گیلان راه‌اندازی شده‌است. این طرح با هدف توسعه گردشگری ایجاد شده و ظرفیت جابه‌جایی سالانه ۹۶۸ هزار نفر برای آن پیش‌بینی شده‌است. مسیر حرکت تله‌کابین به نحوی طراحی شده که از داخل کابین‌ها نمای زیبایی از شهر و طبیعت چشم‌نواز اطراف دیده می‌شود.نام قدیم این منطقه که هم اکنون به محله ای در لاهیجان اتلاق میگردد کوبیجار است.طرحی برای اتصال بام سبز به دریای خزر در حال اجرا است.


اسکله چوبی بندر کیاشهر

اسکله چوبی بندر کیاشهر

در شمال شهر بندر کیاشهر پارک جنگلی زیبایی قرار گرفته که درختان چندین ساله آن جاذبه گردشگری بالایی به منطقه داده است؛ و بهترین مکان تفریحی این بندر پل چوبی که به طول یک کیلومتر از وسط تالاب بین‌المللی بوجاق عبور کرده تا به ساحل دریا برسد. ماسه‌ای بودن ساحل زیبای بندر کیاشهر باعث شده که این ساحل از بهترین مکانها برای شنا به شمار رود و هرساله مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب نماید. در سمت غرب رودخانه سفید رود شاهد مناظر بدیع از تعامل حیوان و طبیعت هستیم حیواناتی مانند گاومیش، اسب و گاو به شکل طبیعی در این مناطق طبیعت گذرانی می‌کنند. زیبایی خیره کننده‌ای که در کمتر از مناطق دنیا می‌توان دید.


تله کابین لاهیجان

تله کابین لاهیجان

تله کابین احرار یا بام سبز در شهر لاهیجان، استان گیلان، ایران و دارای مناظر زیبای طبیعی است. این تله کابین در پی عقد قراردادی بین شهرداری لاهیجان و شرکت احرار در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد. از آن پس توسط شرکت دوپلمایر اتریش و بخش خصوصی شرکت احرار اداره می‌شود.این تله کابین دارای دو ایستگاه است. ایستگاه اول از بام سبز به ایستگاه دوم به تاج خروس معروف است. ۵ دکل در مسیر آن قرار دارد که فاصله دو دکل ۳ و ۴ با هم نزدیک به ۶۵۰ متر ارتفاع با زمین ۱۰۲ متر است. طول مسیر ۱۵۰۰ متر است. در ایستگاه اول غرفه‌های صنایع دستی و خوراکی ایجاد شده در ایستگاه دوم کافی شاپ دارد. تعداد کابین‌ها ۳۳ کابین ایستگاه اول ۱۲۳ متر و ایستگاه دوم ۳۱۳ متر است. میانگین سفر روزانه تعداد جابجایی ۱۰۰۰ نفر در ساعت و ساعت کار از ۸ صبح تا ۸ شب بسته به مسافر و بازدید کننده‌است. ۱ تن ژنراتور دارد که برق به هیچ وجه قطع نمی‌شود. ایستگاه دوم فاز اول تله کابین لاهیجان از فراز بام سبز آغاز شده و به کوه فلاح خیر ختم می‌شود. در این ایستگاه کافی شاپ و آلاچیق وجود دارد و توقف در آن برای مسافران و بازدید کنندگان محدودیت زمانی ندارد. دره ۱۰۲ متر ارتفاع دارد. در کافی شاپ واگذار شده به بخش خصوصی روزانه تا ۷۰۰ نفر مسافر هم حضور می‌یابد. در تعطیلات معمولی ۲ الی ۳ هزار و در زمستان روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر مسافر دارد. تله کابین دارای ۳ نفر نگهبان شب، و ۲ نفر برای نظافت ۲ است.

در فاصله ۳۰ تا ۵۰ کیلومتری شهرک

پارک جنگلی صفرا بسته

پارک جنگلی صفرا بسته

پارک جنگلی صفرا بسته دارای طبیعتی بکر و گونه های مختلف و متنوع گیاهی است.این مکان که تفرجگاه مناسبی برای گردشگران داخلی و خارجی محسوب می شود دارای پارکینگ عمومی و انفرادی نیز هست.گفتنی است روستای صفرا بسته بایک هزار و ۲۵۸ نفر جمعیت دارای قدمت تاریخی ۱۵۰۰ ساله است.


پارک ساحلی آستانه

9
پارک ساحلی آستانه

پارک ساحلی استانه اشرفیه در کنار رود خانه سپید رود بنا شده است همجواری این پارک با رود خانه سپید رود جلوه ای زیبا به این فضا بخشیده است که نظر هر گردشگری را به خود جلب مینماید.از امکانات این پارک میتوان به نماز خانه ، پارک بازی برای کودکان , و جایگاهای ورزشی برای بانوان و آقایان اشاره کرد.


پارک ملی بوجاق بندر کیاشهر

boujagh1
پارک ملی بوجاق بندر کیاشهر

پارک ملی بوجاق از پارک‌های ملی ثبت شده در ایران است که در شهر کیاشهر از شهرهای استان گیلان واقع شده‌است. مساحت این پارک حدود ۳۲۵۰ هکتار است و از نظر طول و عرض جغرافیایی در شمال شرقی شهرستان رشت قرار داد. این پارک محل رسیدن رودخانه ی سفیدرود به دریای خزراست که پهنه ی این اتصال و دلتای تشکیل شده از آن را شامل می‌شود. بوجاق پهنه‌ای خشکی، دریایی را در بر می‌گیرد که محل زیست گونه‌های مختلفی از پرندگان و ماهیها است.

در فاصله ۵۰ تا ۱۰۰ کیلومتری شهرک

مرداب انزلی

مرداب انزلی

تالاب انزلی یا مرداب انزلی با مساحتی در حدود ۲۰ هزار هکتار در شمال ایران، واقع در استان گیلان قرار دارد. مرداب انزلی از جالب‌ترین و بزرگترین زیستگاه‌های طبیعی جانواران ایران محسوب می‌شود و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از پرندگانی است که از سوی کشورهای همسایه شمالی به ایران می‌آیند. تالاب انزلی به دلیل موقعیت جغرافیایی از نظر میزان بالای رطوبت و آب با هیچ یک از تالاب‌های ایران قابل مقایسه نیست.